Refinansavimas Turintiems Skolų

Kreditų refinansavimas — skolina pigiau?

Kas yra greitų kreditų refinansavimas turintiems skolų ir ar verta refinansuoti paskolas?

Greitų kreditų refinansavimas turintiems skolų — tai finansinis kredito įmonių sprendimas, kuriuo kredito mokėtojas gauna naują kreditą arba paskolą tam, kad sumokėtų visas savo jau turimas paskolas (padengtų jas visas vienoje  kredito įstaigoje) ir tokiu būdu sutaupytų, tikėtina, nemažai lėšų dėl pasikeitusių paskolos mokėjimo įkainių ir sąlygų. Refinansuojami (perkredituojami) gali būti ne tik greitieji kreditai ir paskolos, tačiau ir įsipareigojimai bankams, fiziniams asmenims, išperkamosios nuomos (lizingo) bendrovėms.

Pagrindinis paskolos refinansavimas (perkreditavimo) tikslas yra gauti paskolą ar kreditą su mažesnėmis palūkanomis, nei mokėjote prieš tai kredito įmonėms, arba pratęsti (pailginti) paskolos grąžinimo terminą ir taip sumažinti mėnesines paskolos įmokas. Tinkamai refinansavus visus savo turimus kreditus, sumažėja mėnesio įmokos, nustojama mokėti delspinigius, baudas ir taip sutaupoma nemažai savo reikmėms reikalingų pinigų.

Prieš refinansuojant (perkredituojant) visas turimas paskolas, Jums reikės:

  • išsiaiškinti visų sudarytų paskolų ir kreditų sutarčių sąlygas (pvz. koks „išėjimo“ mokestis yra taikomas?),
  • pasiskaičiuoti ir įvertinti, kiek sumažėja įmokos dydis refinansavus paskolą,
  • išsiaiškinti papildomas išlaidas, kurios turės būti padengtos (pvz. hipotekos lakšto pakeitimo, notaro mokesčiai).

Tarkime situacija tokia: pavyzdžiui, Jūs turite paėmę paskolą greitųjų kreditų įmonėje „Va greitas kreditas“ su 16 proc. mėnesine palūkanų norma (arba 196 proc. metine palūkanų norma). Pradėjote mokėti įmokas ir palūkanas, ir supratote, kad negalite mokėti tokio dydžio pinigų sumų, bet mažiau norėtumėte ir galėtumėte mokėti.

Išsiaiškinę greito kredito refinansavimo situaciją, kreipiatės į kitą finansinę kredito įstaigą, kuri teikia perkreditavimo (refinansavimo) paslaugą, ir randate pasiūlymą, kuriuo pasinaudoję savo paskolą jūs refinansuojate su mėnesinėmis palūkanomis 1,6 proc. (tai yra 10 kartų mažiau).

Refinansavę paskolą nebemokate delspinigių, pratęsimo baudų ir iškarto atsiskaitote su greitų paskolų bendrove „Va greitas kreditas“.

Finansų analitikų nuomone, pats skolinimosi procesas nėra blogas. Situacija yra bloga tada, kai tai daroma neapgalvotai, neįvertinama rizika, neapgalvojama kaip bus grąžinama paskola ir jos palūkanos. Labai svarbu prieš imant greitą kreditą išsiaiškinti siūlomas sąlygas ir apmąstyti pinigų panaudojimą, nepasielgti negalvotai. Ir nepamirškite, kad visus kreditus privalėsit grąžinti!