Greita paskola imama šeimos, o ne asmeniniams poreikiams

Greita paskola imama šeimos

greita paskola internetuPagal naują Vartojimo kredito įstatymo redakciją, įsigaliojusią nuo Vasario 1 dienos ir Lietuvos banko išaiškinimus nuo Vasario 1 dienos, keičiasi greitų paskolų ėmimo informacija. Greita paskola duodama nebe pavieniams asmeninims ar jo asmeniniams poreikiams, bet kreditas imamas šeimai ir kredito dydis skaičiuojamas pliusuojant visos šeimos pajamas.

Greita paskola imama šeimos, o ne asmeniniams poreikiams

Pagal bendrąją Vartojimo kredito įstatymo prezumpciją, preziumuojama, kad greita paskola internetu yra imama visos šeimos, o ne asmeniniams poreikiams. Išskyrus šiuos atvejus:

  • Sutuoktiniai yra sudarę vedybų sutartį, kurioje yra apibrėžta, kad visas turtas, įgytas iki santuokos, arba santuokos sudarymo metu yra asmeninis, o prievolės yra atskiros;
  • Sutuoktinis (kredito gavėjas) pageidauja gauti asmeninę paskolą, tai yra greitą paskolą asmeniniams poreikiams tenkinti.
  • Įsipareigojimai tokiu atveju imami bendri, o pajamos vertinamos tik vieno sutuoktinio, to kredito gavėjo;
  • Kredito įmonė ar bet kuris kitas kreditorius turi kitų įrodymų, kad paskola yra asmeninė.

Šeima laikomi tik susituokę asmenys. Kiti asmenys (pavyzdžiui: sugyventinis, brolis, teta, senelis) į šeimos sąvoką neįeina.

Greitas kreditas šeimos poreikiams

Todėl, išduodami paskolą šeimos nariui privalome vertinti ir sutuoktinio pajamas ir įsipareigojimus ir skaičiuoti šeimos pajamas, šeimos pajamų ir įsipareigojimų santykį – DTI, kuris negali viršyti 40%.

Tais atvejais, kai paskolą imantis asmuo nėra sukūręs šeimos, asmens pajamų vertinimas nesikeičia.