10 patarimų imantiems greitąjį kreditą

Patarimai imantiems greitąjį kreditą

Greitasis kreditas nėra elementarus pirkinys ar paslauga, kuri, nepatenkinus lūkesčių, gali būti grąžinama ar perparduodama. Greitasis kreditas, kaip ir bet kokia kita paskolos ar kredito rūšis yra labai svarbus įsipareigojimas bendrovei, kurį jį suteikia.

10 patarimų imantiems greitąjį kreditą

1. Visų pirma, prieš imant greitąjį kreditą, vertėtų kelis kartus apsvarstyti ir pagalvoti, ar kreditas tikrai yra būtinas. Nemaža dalis kreditų paimami tiesiog be reikalo. Dažnai finansinės galimybės leidžia pasielgti ir kitaip. Pavyzdžiui, keletą dienų palaukus nusipirkti prekę, paslaugą, kelionę ar kitą daiktą iš savų pinigų, nepasineriant į skolas.

2. Greitieji kreditai ne veltui vadinami greitaisiais. Jie ne tik greitai suteikiami. Dažniausiai, net nereikia išeiti iš namų, pakankama naudotis mobiliuoju (išmaniuoju) telefonu ir internetu ir kreditas suteikiamas per keletą ar kelioliką minučių nuo prašymo momento. Tačiau nelabai dideles sumas (iki kelių tūkstančių) tenka taip pat greitai ir grąžinti. Tokiems kreditams nėra taikomi ilgi išsimokėjimo terminai, tad grąžinti tenka greičiau nei per metus. Tiesa, visa tai priklauso nuo paskolą ir kreditą suteikiančios bendrovės. Todėl imant kreditą būtina atidžiai perskaityti sutartį ir atkreipti dėmesį ne tik į palūkanas, bet ir į paskolos terminą.

3. Greitieji kreditai apriboja Jūsų galimybes kitiems pirkiniams. Pavyzdžiui, jei nusprendėte pasiimti greitąjį kreditą televizoriaus įsigijimui, o po savaitės planuojate įsigyti brangų išmanųjį? Tačiau, jei Jūsų pajamos yra nepakankamai didelės dviems kreditams – antrojo pirkinio įsigyti nebegalėsite. Būtent dėl šios priežasties reikia apgalvoti, kuris pirkinys yra svarbesnis ir kuriam imti greitąjį kreditą ar kitos rūšies paskolą.

4. Greituosius kreditus būtina gražinti ir tokiu atveju jei prarandamos nuolatinės pajamos. Todėl reikia būti tikriems, jog artimiausiu metu neprarasite darbo vietos pinigai gauti greitojo kredito pagalba sugrįš laiku. Negrąžinus pasiskolintų pinigų laikų taikomi delspinigiai.

5. Imant greitąjį kreditą vertėtų pasitarti su šeimos nariais. Jei jie protestuoja prieš vieną ar kitą pirkinį ar kredito ėmimą – vertėtų dar kartą apsvarstyti savo veiksmus. Nemažai artimųjų tarpusavyje pykstasi būtent dėl paskolų, kreditų, kitų su pinigais ir finansine padėtimi susijusių dalykų, todėl šiuos vertėtų spręsti kartu.

6. Nesielkite spontaniškai. Pamatę patinkantį daiktą, viliojantį kelionės pasiūlymą – įvertinkite jį. Pasvarstykite, ar Jums tikrai to reikia, nepulkite skolintis ir pirkti, kadangi spontaniškai įsigyti daiktai dažniausiai sukelia tik trumpalaikį džiaugsmą.

7. Nesivaikykite akcijų. Jei esate ėmę kreditą vienoje ar kitoje bendrovėje – bandykite ir toliau naudotis ja. Susisiekite su vadybininkais, pasitarkite, galbūt jie pasiūlys daug geresnes sąlygas savo lojaliems klientams nei reklamose agituos naujų klientų besivaikančios kreditų bendrovės.

8. Nedenkite kredito kreditu. Pasiimdami greitąjį kreditą pasistenkite jį atiduoti iš savų lėšų. Dengti kreditą kreditu yra labai pavojinga, be to, finansiškai nelabai naudinga, kadangi niekaip nesibaigia skolos ir visuomet yra mokamos palūkanos. Tiesa, kritiniais atvejais tai vienas paprasčiausių ir patogiausių būdų.

9. Paėmę kreditą suplanuokite savo pajamas ir išlaidas. Jei gaunate stabilias pajamas iš anksto susidarykite planą kaip jas išleisite, kokią dalį atsidėsite juodai dienai ir kokią greitojo kredito grąžinimui. Susidarę tinkamą planą ne tik lengviau ir paprasčiausiai išsimokėsite kreditą, bet ir ateityje galėsite juo naudotis, išmoksite taupyti, racionaliau panaudoti savo lėšas.

10. Greitasis kreditas suteikia ne tik daug galimybių, bet reikalauja ir nemažai įsipareigojimų bei atsakomybės. Sudarykite ne tik planą išlaidoms, bet ir pasižadėkite sau bei artimiesiems, kad stengsitės kreditą grąžinti laiku, nes tik pažadėdami sau ir brangiausiems asmenims jausite didesnę atsakomybė ir stengsitės kreditą grąžinti laiku.

Greiti kreditai visiems

Greitasis kreditas palengvina daugelio žmonių kasdienybę, suteikia galimybę atsinaujinti, tačiau tuo pačiu reikalauja atsakomybės bei verčia mąstyti kitaip. Skolinkitės atsakingai, kitaip greitasis kreditas ir jo pagalba įgytas turtas neatneš tiek džiaugsmo ir naudos kaip tikimasi.